21 Май, 2026

Предприемачът Мирослав Хинков и съпругата му пътували в самолета, напуснал без проверка летище София

Предприемачът Мирослав Хинков  и съпругата му пътували в самолета, напуснал без проверка летище София

По думите на Светлан Кичиков това е сериозна грешка на наземния оператор по полетите

Бизнесменът Мирослав Хинков и съпругата му са пътували в самолета, който е пуснат без проверка на Летище София, научи Дир.БГ. И двамата имали лиценз за пилот. Хинков държи и летателна площадка "Драгановци" в Габрово.

"Полетът е пристигнал от летателна площадка "Драгановци" и същия ден в 16:48 ч. е излетял за Скиатос, Гърция. "Летище София" ЕАД води разследване по случая", това признаха от аеропорта в официално съобщение.

Частен самолет с петима души не бил проверен от граничната полиция на столичното летище. Самолетът е излетял от Габрово с междинно кацане в София на път за Гърция, обясни главният секретар на МВР Младен Маринов.

Наземният оператор на полета на столичното летище не е уведомил гранична полиция, каза директорът й Светлан Кичиков и допълни, че това е сериозна грешка.

Летищните оператори и гранична полиция се събират на съвещание утре. За грубото нарушение вече има разследване.
Сподели:

Коментари (0)

Николай Нанков:  Министър Шишков да излезе от предизборната реторика и да работи

Николай Нанков: Министър Шишков да излезе от предизборната реторика и да работи

"Министър Шишков има уникалния шанс да бъде първият регионален министър от 20 години насам с пълен, непрекъсваем 4-годишен мандат, в рамките на който да реализира всичките си планове, да укрепи всички свлачища, да ремонтира всички пътища и да изпълни всичко, което обещаваше"

Утре започват преговори с "Боташ",  но  властта иска време, за да анализира предложенията ни

Утре започват преговори с "Боташ", но властта иска време, за да анализира предложенията ни

Договорът с "Боташ" е действащ, забеляза зам.-министърът на енергетиката Кирил Темелков.

България щяла да разработи собствено предложение за бъдещето на „Лукойл-Нефтохим“

България щяла да разработи собствено предложение за бъдещето на „Лукойл-Нефтохим“

„По отношение на рафинерията, да, получиха се дерогации, все пак трябва да имаме предвид и институционалните компетентности“, каза министър Петрова.