17 Май, 2026

Председателката на АЛДЕ иска среща с еврокомисаря по правосъдието заради ареста на Благомир Коцев

Председателката на АЛДЕ иска среща с еврокомисаря по правосъдието заради ареста на Благомир Коцев

Благомир Коцев, снимка: БГНЕС

В платформата Х Свеня Хан пише, че през последните месеци се наблюдава "тревожна тенденция на политическа намеса" в делата на правосъдието.

Германската евродепутатка Свеня Хан, която е председател на Алианса на либералите и демократите за Европа (АЛДЕ), поиска спешно среща с еврокомисаря по правосъдието Майкъл Макграт заради ареста на варненския кмет Благомир Коцев и общинските съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев на 8 юли, предаде БНР. И тримата са членове на партия "Продължаваме промяната", която е член на АЛДЕ.

В платформата Х Свеня Хан пише, че през последните месеци се наблюдава "тревожна тенденция на политическа намеса" в делата на правосъдието," засилено използване на властта на прокуратурата" за вземане на прицел на опозиционни фигури, както и на полагане на законодателни усилия, заплашващи да ликвидират системата за взаимен контрол.

Във връзка с това в сряда ПП организира протест пред Европейския парламент в Брюксел.

Сподели:

Коментари (1)

  • 15:52, 14 Юли, 2025

    Тази ли джендърка ще плати задълженията на Коцев от 400000 към община Варна?

    Отговор
Италия, Гърция, Малта и Кипър предупредиха за нова миграционна вълна

Италия, Гърция, Малта и Кипър предупредиха за нова миграционна вълна

Никос Христодулидис, Кираиакос Мицотакис, Джорджа Мелони и Робърт Абела, разговаряха по важната тема в Агиа Напа, където се проведе неформална среща на върха на ЕС

Потвърдиха случай на хантавирус в румънския град Арад

Потвърдиха случай на хантавирус в румънския град Арад

Пациентът е дал положителен тест за хантавирус и е настанен в инфекциозното отделение. Съобщава се, че той не е пътувал в чужбина.

Най-малко 3-ма загинаха при масирана атака с дронове срещу Москва, съобщи Русия

Най-малко 3-ма загинаха при масирана атака с дронове срещу Москва, съобщи Русия

Украинският президент Володимир Зеленски заяви на 15 май, че страната му засилва ответните удари, ден след руска атака срещу Киев, при която загинаха 24 души