Председателят на СДС Божидар Лукарски подаде оставка, същото направи и цялото ръководство на формацията. "Аз съм човек на честта. Поемам моята вина за изборния резултат и за това, че десницата не се яви единна на вота. По този начин 300 000 десни избиратели останаха без политическо представителство в 44-ото Народно събрание".
Ето и официалното съобщение от пресцентъра на СДС:
Уважаеми колеги, днес се проведе заседание на Националния изпълнителен съвет на СДС, на което председателят на партията и цялото ръководство заявиха, че във връзка с изборните резултати подават оставка пред Националния съвет, който ще се проведе на 4 април. На него ще бъде взето и решение за насрочване на Национална отчетно-изборна конференция на СДС. След заседанието на НИС лидерът на СДС заяви:
"Във връзка с резултатите от изборите поемам своята отговорност като председател на СДС и подавам оставка. Това е мое лично решение и морален акт. Винаги в историята на СДС, когато резултатите от изборите са били лоши, председателят е подавал оставка. Знакът, който получихме, е ясен - 300 000 десни гласоподаватели останаха непредставени в парламента. На всички ни вече е ясно, че са необходими обединителни процеси вдясно, защото разделени не показваме никаква сила и автентичната десница остава непредставена. Естествено, че има вина и в Реформаторския блок за този резултат и затова аз поемам своята отговорност. Не абдикирам от политическия живот, но под каква форма ще участвам, ще обмисля допълнително."
Фактор
Ето и официалното съобщение от пресцентъра на СДС:
Уважаеми колеги, днес се проведе заседание на Националния изпълнителен съвет на СДС, на което председателят на партията и цялото ръководство заявиха, че във връзка с изборните резултати подават оставка пред Националния съвет, който ще се проведе на 4 април. На него ще бъде взето и решение за насрочване на Национална отчетно-изборна конференция на СДС. След заседанието на НИС лидерът на СДС заяви:
"Във връзка с резултатите от изборите поемам своята отговорност като председател на СДС и подавам оставка. Това е мое лично решение и морален акт. Винаги в историята на СДС, когато резултатите от изборите са били лоши, председателят е подавал оставка. Знакът, който получихме, е ясен - 300 000 десни гласоподаватели останаха непредставени в парламента. На всички ни вече е ясно, че са необходими обединителни процеси вдясно, защото разделени не показваме никаква сила и автентичната десница остава непредставена. Естествено, че има вина и в Реформаторския блок за този резултат и затова аз поемам своята отговорност. Не абдикирам от политическия живот, но под каква форма ще участвам, ще обмисля допълнително."
Още от България
Свикват на 27 юни първи протест срещу Румен Радев и правителството му
Кабинетът продължава с абсурдите, руските опорки и аматьорщината, а това ще струва на България много и в пари, и в човешки права, казва Манол Глишев
В Европа търсят 105 000 шофьори, 25 водачи от чужбина започват работа в София
Недостигът на шофьори на градски и междуградски автобуси в Европа е нараснал с 54% спрямо 2022 г., а прогнозите сочат, че до 2028 г. незаетите места могат да достигнат 275 000
Партията на Васил Божков вече е само история - саморазпусна се
Това става ясно от решение на Софийския градски съд от 26 май, обнародвано в петъчния брой на "Държавен вестник"