Улицата
Председателят на СОС Георги Георгиев: Сечта в Борисовата градина е посегателство, настояваме цялата строгост на закона
В началото на днешното заседание на Столичния общински съвет поставих темата за сечта в Борисовата градина. Изслушахме представител на дружеството-собственик на имота, в който се намира къпалнята Мария Луиза, кмета на район „Средец“ Трайчо Трайков и кмета на Столичната община Йорданка Фандъкова за всички действия и санкции, които е предприела след сигнала за сеч. Това обяви председателят на СОС Георги Георгиев пред журналисти.
Той изтъкна, че очакват незабавни действия от МВР и прокуратурата за разследване на случая.
Извършени са много тежки нарушения, вероятно дори престъпления. Искаме справедливост. Днес дори помогнахме с изслушването в залата на съвета.
Не може някой, който и да е той, да си прави каквото си поиска в Борисовата градина. Настояваме цялата строгост на закона да бъде приложена за това посегателство.
Нито една тухла няма да бъде поставена в Борисовата градина.
Частната компания е придобила контрола върху къпалнята преди 20 г по времето на Софиянски. Затова ще възстановят само и единствено къпалня. Нищо друго.
Борис Бонев предлага да изкупим къпалнята обратно. Тоест, за нещо, което е подарено преди 20 години с бандитски схеми на частни фирми, да им дадем още един подарък - 20-30 млн. от парите на гражданите на тези фирми, за да си го върнем. Това е пладнешки обир и няма да го допусна. Подаръкът от времето на Софиянски е даден преди 20 години. Да не се надяват на нищо повече, категоричен е Георгиев.
Фактор
Той изтъкна, че очакват незабавни действия от МВР и прокуратурата за разследване на случая.
Извършени са много тежки нарушения, вероятно дори престъпления. Искаме справедливост. Днес дори помогнахме с изслушването в залата на съвета.
Не може някой, който и да е той, да си прави каквото си поиска в Борисовата градина. Настояваме цялата строгост на закона да бъде приложена за това посегателство.
Нито една тухла няма да бъде поставена в Борисовата градина.
Частната компания е придобила контрола върху къпалнята преди 20 г по времето на Софиянски. Затова ще възстановят само и единствено къпалня. Нищо друго.
Борис Бонев предлага да изкупим къпалнята обратно. Тоест, за нещо, което е подарено преди 20 години с бандитски схеми на частни фирми, да им дадем още един подарък - 20-30 млн. от парите на гражданите на тези фирми, за да си го върнем. Това е пладнешки обир и няма да го допусна. Подаръкът от времето на Софиянски е даден преди 20 години. Да не се надяват на нищо повече, категоричен е Георгиев.
Още от Улицата
Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения
Експерти предложиха изграждане на противопожарни ивици в горите по границите със селскостопански площи, ивици от дървета и храсти по краищата на земеделските площи за опазване на птиците, картиране и възстановяването на торфища, поддържане на зелени покриви и градини пред блоковете и др.
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка