21 Август, 2026

Предвижда се среща на Байдън с лидерите на НАТО в Брюксел следващата седмица

Предвижда се среща на Байдън с лидерите на НАТО в Брюксел следващата седмица
Джо Байдън

Очаква се президентът на САЩ Джо Байдън да пътува до Брюксел следващата седмица, за да се срещне с лидерите на НАТО и да обсъди войната на Русия в Украйна, заявиха в понеделник запознати със ситуацията американски и чуждестранни източници.

Планът, който все още се доуточнява, предвижда Байдън да се срещне с други лидери от алианса на НАТО в Брюксел на 23 март, заявиха трима от източниците.

Те предупредиха, че плановете може да се променят предвид бързо развиващата се ситуация в Украйна, съобщи Ройтерс.

Срещата се провежда в момент, когато руските сили продължават да засилват атаките си срещу Украйна.

Един от източниците заяви, че Байдън може да пътува и до Полша, където опасенията се увеличиха след руската атака срещу голяма украинска база на няколко километра от границата, при която загинаха 35 души.

Членовете на НАТО се притесняват да не бъдат въвлечени във военен конфликт с ядрената сила Русия. Байдън неведнъж е заявявал, че Съединените щати няма да изпращат сили в Украйна, но ще защитават "всеки сантиметър" от територията на НАТО.

Говорителката на Белия дом Джен Псаки заяви, че Съединените щати са тясно ангажирани с партньорите си от НАТО и европейските си съюзници, но че не е взето окончателно решение за президентско пътуване.

Откакто на 24 февруари започна инвазията на Русия в Украйна - най-голямото нападение срещу европейска държава от Втората световна война насам, Съединените щати и техните съюзници координираха широки санкции срещу Москва и президента Владимир Путин. /БГНЕС
Сподели:
Украйна санкционира руския детски сериал „Маша и Мечокът“

Украйна санкционира руския детски сериал „Маша и Мечокът“

Сериалът е критикуван от Украйна и нейни съюзници, сред които Великобритания и Естония, заради твърдения, че представя Русия в положителна светлина и служи като инструмент на руската „мека сила“

Украинските сили възпламениха ключова рафинерия и военно летище Перм в Русия

Украинските сили възпламениха ключова рафинерия и военно летище Перм в Русия

Местни медии и Телеграм канали публикуваха кадри, показващи огромен стълб дим. OSINT анализатори съобщават, че рафинерията „Лукойл-Пермнефтеоргсинтез“ (PNOS) е била поразена..

САЩ поиска от партньорите икономически натиск върху Иран: Или сте с нас, или сте срещу нас

САЩ поиска от партньорите икономически натиск върху Иран: Или сте с нас, или сте срещу нас

Доналд Тръмп обяви "икономически десант на Нормандия" спрямо Иран, а американският министър на финансите Скот Бесент обеща да разкрие подробности за мерките

Коментари (0)