20 Юни, 2026

Предявиха обвинение на задържаните в Черно море украински военни

Предявиха обвинение на задържаните в Черно море украински военни

Обвинението им е предявено веднага след ареста

Военните от Военноморските сили на Украйна и сътрудниците на Службата за сигурност на Украйна (СБУ), които бяха задържани в Керченския пролив, са обвинени за незаконно пресичане на руската граница, съобщи пред ТАСС адвокатът на един от арестуваните военнослужещи Николай Полозов.

„Обвинението им е предявено веднага след ареста. Всички са обвинени по чл. 3 т. 322 от Наказателни кодекс на Руската Федерация („За незаконно пресичане на границите на Русия“)“, заяви адвокатът на арестувания Денис Гриценко.

Освен това, Полозов отбеляза, че от момента на задържането не се е срещал със своя клиент. „Все още не съм се виждал с клиента си и не знам, дали са предадени документи от Москва и кой се занимава с разследването“, добави адвокатът. По неговите думи „доброволци са донесли в СИЗО (следствения арест) събрани за моряците вещи“.
Членовете на екипажите, 24 граждани на Украйна, са арестувани до 25 януари. Те бяха доставени от Симферопол в следствен арест в Москва.

Сподели:
Axios: Уиткоф и Аракчи се отправят към Швейцария за преговори

Axios: Уиткоф и Аракчи се отправят към Швейцария за преговори

През 60-дневния период след подписването на меморандума между САЩ и Иран трябва да бъде постигнат компромис по споровете относно ядрената програма на Техеран

Вашингтон определи реформите в Куба като повърхностни: Димки!

Вашингтон определи реформите в Куба като повърхностни: Димки!

От Държавния департамент посочват, че реформите са „част от наръчника на диктатурата“, целяща да внуши желание за промяна, която бързо се отменя при заплаха за упражнявания от режима контрол

 Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон

Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон

Той също така е „повторил многократно необходимостта от разоръжаване“ на „Хизбула“ и е потвърдил „подкрепата“ на САЩ „за усилията на правителството на Ливан да създаде напълно суверенна ливанска държава

Коментари (0)