След като стана обект на жестоки подигравки в социалните мрежи, властите в Белград свалиха от постамента бюст на космонавта Юрий Гагарин.
Повод за присмеха стана прекалено малката глава на съветския космонавт. Бюстът е бил поръчан от Градския съвет миналата година и поставен на улица, която носи името на Гагарин. "Единственият начин да видите мъничкия бюст е да го гледате от небето", пишат някои местни медии.
В социалните медии потребителите масово се забавляват със странния паметник. Едно от шеговитите предположения е, че авторите на творбата са били разтревожени от местната престъпност и причината за размерите на бюста е практична - да предотврати кражбата му. Други обаче се и гневят и смятат, че това е подигравка с Гагарин.
В крайна сметка работници свалиха бюста, а от кметството на сръбската столица обявиха, че ще бъде проектиран нов паметник.
Гагарин е първият човек, полетял в Космоса, на 12 април 1961 година. А на 27 март се навършиха 50 години от смъртта му.
Единственият начин да видите мъничката глава на космонавта е да го гледате от небето, пишат някои местни медии
Фактор

Коментари (0)