19 Март, 2026

Борисов: На 6-и май може да сме възстановили военновъздушното училище

Борисов: На 6-и май може да сме възстановили военновъздушното училище

Премиерът бе посрещнат с военни почести на летище "Долна Митрополия"

Премиерът на Република България Бойко Борисов, военният министър Красимир Каракачанов, заедно с началника на отбраната генерал Андрей Боцев приеха почетния караул на Военновъздушна учебна база "Георги Бенковски" - Долна Митрополия.

Министър-председателят бе посрещнат с военни почести на летище "Долна Митрополия", изпълнен бе националният химн.

По-късно с ръководството на Националния военен университет "Васил Левски" бе обсъден статутът на Авиационния факултет и развитието му във висше военновъздушно училище.

"Цивилните университети се разраснаха до 50. Тази година ще се дадат милиарди за военновъздушните сили. Няма логика от толкова пари за самолети, ако наземният състав, хората не са готови за тях", каза премиерът пред факултета "Авиационен" към Националния военен университет. "Ако сме живи и здрави, на 6-ти май може да сме възстановили военновъздушното училище. Този месец ще направим и няколко копки на магистрала "Хемус"."

Предстои среща с личния състав на базата и факултета.
Сподели:

Коментари (0)

Облачно и ветровито, очакват се дъждове на север и в планините

Облачно и ветровито, очакват се дъждове на север и в планините

Ветровито с умерен, в Източна България и временно силен североизточен вятър. Максималните температури са между 7° и 12°, в София – около 7°.

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори