18 Август, 2026

Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския посланик Анатолий Макаров

Снимка: Пресцентър на Министерския съвет

Анатолий Макаров изрази надежда, че България ще работи за подобряване на диалога между държавите-членки на ЕС и Русия

Министър-председателят Бойко Борисов и посланикът на Руската федерация Анатолий Макаров проведоха работна среща, на която обсъдиха развитието на двустранните отношения. Като области от взаимен интерес бяха посочени енергетиката и туризма, съобщиха от пресцентъра на Министерски съвет.

Руският дипломат поздрави премиера за началото на ротационното председателство на Съвета на Европейския съюз и убедителната защита на приоритетите му пред Европейския парламент. Той изрази надежда, че България ще работи за подобряване на диалога между държавите-членки и Русия.
Сподели:
Асен Василев: НСИ вече пресметна средната работна заплата, а кабинетът умува за минималната

Асен Василев: НСИ вече пресметна средната работна заплата, а кабинетът умува за минималната

Според бившия финансов министър минималното възнаграждение трябва да е поне 690,44 евро

За истината и подмяната -  антифашистка държава ли е Путинова Русия

За истината и подмяната -  антифашистка държава ли е Путинова Русия

Пропагандата тръби, че фашизмът идвал от либералния свят, вижте част от признаците на руския фашизъм/рашизъм

Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“

Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“

"Изложбата, която ще представим не е представяна - жизненият цикъл на мъжа от Странджа – от раждането до смъртта му. Всичките етапи, през които минава - дете, юноша, мъж, глава на семейство и старейшина след 50-60 години", разказа за една от изявите директорът на Регионалния исторически музей, Бургас д-р Милен Николов

Коментари (0)