Няма да се поддам на извиване на ръце - ако искат ГЕРБ и ДПС могат да свалят кабинета
Вместо футболен празник, вчера наблюдавахме грозни сцени на насилие. Основно заради управлението на БФС, което доведе до упадък. Има грешки от страна на МВР. Но не може да си затворим очите пред сцените, в които отделни полицаи биеха и ритаха паднали граждани. Това заяви премиерът Николай Денков.
Изпратих вече писмо до централата на УЕФА и Етичната комисия. Ще потърся позията и на ФИФА. Уволних заместник-министъра на вътрешните работи Стоян Темелакиев, съобщи още премиерът.
Той допълни, че ще обсъди оставката на вътрешния министър Калин Стоянов първо с вицепремиера Мария Габриел след като бъде обсъдена тази тема когато се завърне от чужбина, уточни Денков.
Премиерът съобщи, че няма забележки към спортния министър Димитър Илиев, чиято оставка също бе поискана. Но по отношение на министър Стоянов вижда неадекватна оценка на обстановката. Той го уверявал, че не очаква провокации, уточни Денков.
"Няма да се поддам на извиване на ръце. ГЕРБ и ДПС, които са винаги заедно напоследък, имат всички права да свалят правителството, нека го направят", призова Николай Денков.
/БГНЕС
Още от България
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“