23 Декември, 2025

Премиерът изпрати трима министри към апокалипсиса в Бургаска област

Премиерът изпрати трима министри към апокалипсиса в Бургаска област

Бойко Борисов

Премиерът очаква те да предложат и допълнителни мерки за овладяване на последиците от бедствието

Трима министри пътуват към бедстващата Бургаска област. Министрите на вътрешните работи Валентин Радев, на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков и на околната среда и водите Нено Димов са изпратени с разпореждане на премиера Бойко Борисов, съобщиха от МС. 

Министрите ще посетят засегнатите от наводненията места в Бургаска област. Те ще видят на място ситуацията, причинена от обилните дъждове. Премиерът очаква министрите да предложат и допълнителни мерки за овладяване на последиците от бедствието. Припомняме ви, че след апокалиптичните дъждове, които достигнаха до 180 литра на квадратен метър загинаха трима души, а една жена се издирва. Става дума за възрастни хора, уточниха от спасителните екипи. Соцлидерът Корнелия Нинова пък изпраща депутатите на БСП от Бургаския регион към пострадалия район от наводнението, за да помогнат, с каквото могат на пострадалите.

Сподели:

Коментари (0)

Спецоперативна група в МВР ще се бори с прането на пари

Спецоперативна група в МВР ще се бори с прането на пари

Новината съобщи министърът на вътрешните работи в оставка Даниел Митов на брифинг в Министерски съвет

Борисов: КПКОМПИ е изчерпана, не трябва да съществува

Борисов: КПКОМПИ е изчерпана, не трябва да съществува

Лидерът на ГЕРБ не за първи път критикува антикорупционната комисия, като е изтъквал, че тя е загубила общественото доверие

Кремъл със страховито предупреждение към България в навечерието на Коледа

Кремъл със страховито предупреждение към България в навечерието на Коледа

Според властта в Москва страната ни се е превърнала в плацдарм на източния фланг на НАТО във война с Русия