Премиерът на Финландия Сана Марин си направи тест за наркотици заради видеокадри, на които танцува
"Никога през живота си не съм употребявала наркотици"
Финландската министър-председателка Сана Марин заяви, че се е подложила на тест за наркотици, след като по-рано тази седмица в мрежата беше разпространен видеоклип, на който тя е заснета да танцува със свои приятели, съобщи Дарик с позоваване на Ройтерс.
"Днес се подложих на тест за наркотици и резултатите ще бъдат готови до седмица", каза тя на пресконференция.
"Никога през живота си не съм употребявала наркотици", заяви Марин.
Финландската министър-председателка каза, че способността ѝ да изпълнява задълженията си е останала ненакърнена през въпросната нощ и че е щяла да си тръгне от партито, ако се е налагало да работи.
Тази седмица в социалните мрежи започнаха да се разпространяват видеоклипове, на които 36-годишната Марин се забавлява с известни личности и артисти от страната, а скоро след това те бяха публикувани и от няколко медии в и извън Финландия.
След появата на видеозаписите политици, както от нейната управляваща партия, така и от опозицията, призоваха Марин да се подложи на тест за наркотици, припомня Ройтерс.
Още от Свят
Москва забрани износа на дизел заради задълбочаващата се криза с горивата
Мярката има за цел да „стабилизира ситуацията“
Тръмп към съюзниците от НАТО: Искаме да останем с вас
Американският президент заяви, че на срещата на върха на НАТО в Анкара е имало „много любов“
Марта Кос в Скопие: Преговорите на РСМ с ЕС зависят от промените в конституцията
Тя подчерта, че присъединителният процес не се базира на предварителни гаранции към държавите кандидати, а на доверие, на приетите задължения и тяхното изпълнение