29 Юли, 2026

Премиерът на Грузия подаде оставка

Премиерът на Грузия подаде оставка
Мамука Бахтадзе

Според закона, след оставката на премиера, целият кабинет подава оставка

Грузинският премиер Мамука Бахтадзе подаде оставка.

„Рамката за развитие е създадена, основана и затова реших да подам оставката си, защото вярвам, че на този етап съм изпълнил мисията си“, написа той на своята страница във Фейсбук

Той благодари на всички министри и основателя на управляващата партия Грузинска мечта Бидзина Иванишвили за подкрепата и сътрудничеството и отбеляза, че остава неин член.
 
Бахтадзе оглавява правителството на Грузия от юни 2018 г. Преди това той беше министър на финансите.

Според закона, след оставката на премиера, целият кабинет подава оставка. Министрите ще продължат да изпълняват своите задължения, докато не бъде одобрено ново правителство. Партията, получила най-добър резултат на изборите, може да определи кандидат за премиер (сега това е Грузинската мечта).

В рамките на две седмици след напускането на ръководителя на правителството парламентът трябва да гласува доверие на новия кандидат за поста, неговия състав на кабинета и програмата му. 
Сподели:
Скандалът с полските МиГ-29 се разраства,  не били читави

Скандалът с полските МиГ-29 се разраства, не били читави

Според анализаторите интересът на България не може да служи като доказателство, че самолетите са в добро техническо състояние, както твърди Косиняк-Камиш

Foreign Policy: Ударите по Wildberries проправят пътя към поражението на Русия

Foreign Policy: Ударите по Wildberries проправят пътя към поражението на Русия

В действителност маркетплейсът се е превърнал в един от ключовите канали за снабдяване на руските военни

Axios: Зеленски поиска от Тръмп 300 ракети Patriot до зимата

Axios: Зеленски поиска от Тръмп 300 ракети Patriot до зимата

По думите му Русия използва между 30 и 40 балистични ракети при всяка голяма атака срещу Украйна, а подобни масирани удари се извършват три до пет пъти месечно

Коментари (0)