7 Декември, 2025

Премиерът на Италия спечели вот на доверие в Камарата на депутатите

Премиерът на Италия  спечели вот на доверие в Камарата на депутатите

Снимка: ANSA

Премиерът на Италия Джузепе Конте спечели вот на доверие в Камарата на депутатите при първия от двата решаващи вота тази седмица, които ще решат съдбата на кабинета му. Той надделя с 321 на 259 гласа, след като поиска помощ от еврофилите,  либералите и социалистите .

Гласуването беше поименно: всеки депутат застана пред председателската банка и обяви вота си на висок глас. Конте напусна камарата н веднага щом гласуването започна, съобщи агенция ANSA.  Ако той беше загубил, щеше да бъде принуден да подаде оставка.  Предстои вот на доверие и в Сената.
Гласуването се наложи, след като малката партия „Жива Италия“ на бившия премиер Матео Ренци напусна управляващата коалиция поради несъгласие с плана на Конте за икономическо възстановяване на страната след пандемията .

Премиерът не е член на партия, но ръководи коалицията от Движение „Пет звезди“ и Демократическата партия, 

В речта си той той поиска от депутатите от „проевропейските, либерални, социалистически сили“ да го подкрепят.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.