1 Април, 2025

Премиерът не прие протестиращите земеделци

Премиерът не прие протестиращите земеделци

Снимка: БГНЕС


Приключи протестът на земеделските производители, които не участваха в подписаното вчера споразумение. Организаторите заявиха, че от утре протестите продължават по места. Във вторник са блокирани 25 точки в страната, а в сряда ще бъдат блокирани 27, съобщава БНР. 

Движението по бул. "Цар Освободител" и бул. "Дондуков" е възстановено.

Няколкостотин представители на 26 земеделски организации настояваха за оставката на министъра на земеделието Кирил Вътев. Протестиращите не успяха да се срещнат с премиера.

"Премиерът е отказал срещата", заявиха Венцислав Върбанов ( от Асоциацията на земеделските производители в България) и Димитър Зоров (от Асоциацията на млекопреработвателите в България), които са внесли в деловодството на Министерския съвет декларация с искането на протестиращите. Двамата показаха входящия ѝ номер и уточниха, че не им е даден никакъв срок, в който ще получат отговор от страна на правителството. 

Върбанов и Зоров заявиха, че протестите ще продължат, докато такава среща не бъде направена и земеделските производители не постигнат своите искания.

Междувременно пет земеделски организации представиха отделно от всички останали исканията си и предупредиха, че ако не бъдат изпълнени, ще продължат протестните си действия.
Сподели:
Ще подкрепят ли ДПС-ДПС кабинета: Не сме партия на крайните действия, ще вземем сериозно решение..

Ще подкрепят ли ДПС-ДПС кабинета: Не сме партия на крайните действия, ще вземем сериозно решение..

ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН да излязат и да заявят категорично, че не са искали подкрепа от ДПС-Ново начало, поиска депутатът от ДПС-ДПС Джейхан Ибрямов

Фон дер Лайен: Европа ще отговори единна и решителна, ако все пак САЩ наложат митата

Фон дер Лайен: Европа ще отговори единна и решителна, ако все пак САЩ наложат митата

Блокът все още се надява на „договорено решение“ за американските мита, които се очаква да бъдат наложени тази седмица, каза председателят на Европейската комисия

Стефка Костадинова все още председателства БОК: Чакам отговор легитимно ли е Общото изборно събрание от 19 март

Стефка Костадинова все още председателства БОК: Чакам отговор легитимно ли е Общото изборно събрание от 19 март

Костадинова бе победена от Весела Лечева в гласуването за нов председател на Българския олимпийски комитет. Но заради внесените жалби, Лечева и нейният екип до този момент не са вписани в Търговския регистър.