23 Май, 2026

След чумата по овцете, премиерът уволни зам.-министър и чиновници в земеделското министерство

След чумата по овцете, премиерът уволни  зам.-министър и чиновници в земеделското министерство

зам.-министър Цветан Димитров

Решението Борисов е взел след срещата на министъра на земеделието Румен Порожанов с представители на протестиращите животновъди

Премиерът Бойко Борисово освободи земеделският заместник-министър Цветан Димитров, предаде агенция „Фокус”.

Това се случва заради избухналото напрежение около чумната епидемия по дребните преживни животни в Странджанско.

Решението на премиера е взето след срещата на министъра на земеделието Румен Порожанов с представители на протестиращите животновъди.

От пост се освобождават също директора на дирекция „Животновъдство” Златка Възелова, директора на Дирекция „Директни плащания и идентификация на земеделските парцели” Георги Праматаров, както и съветника на министъра Бойко Синапов.

Сподели:

Коментари (0)

Обявиха бедствено положение във Велико Търново заради пороите

Обявиха бедствено положение във Велико Търново заради пороите

"Има риск от заливане на най-ниските части на Велико Търново и Дебелец"

Очакват се дъждове и гръмотевична дейност - за шест области е обявен жълт код

Очакват се дъждове и гръмотевична дейност - за шест области е обявен жълт код

Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°, за София – около 20°

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Макар да няма официални доказателства, че бащата е прикривал престъпления, в обществото се наложи усещането, че фамилната връзка е осигурявала чадър