23 Декември, 2025

Премиерът прие оставката на здравния министър

Премиерът прие оставката на здравния министър

Д-р Николай Петров

Д-р Николай Петров сам е депозирал оттеглянето си от кабинета

Министърът на здравеопазването Николай Петров подаде оставка. Новината беше съобщена от правителствената пресслужба. Оставката му беше приета от премиера Бойко Борисов. До решението на вече бившия здравен шеф се стигна, след като се оказа, че приятелят на дъщеря му, с когото тя живее на семейни начала, е печелил обществени поръчки, докато д-р Петров е бил директор на ВМА. Той е коментирал кратко оставката си и е подчертал, че 60 години гради име и няма намерение да му го петнят. Той влезе заедно с премиера Бойко Борисов днес в заседателната зала на Министерски съвет, където се разглежда предложението за "Бюджет 2018".

Това е и първата оставка в кабинета "Борисов - 3". По-рано днес финансовият министър заяви, че засега няма да искат оставката на д-р Николай Петров, тъй като то, по думите му, предстои проверка по случая. Резултатите от нея се очаквали след най-късно две седмици. Очевидно обаче бившият вече здравен министър е изпреварил решението на правителството и сам е предприел стъпки по оттеглянето си.

Самият Горанов, който подчерта, че говори от свое име, а не от името на останалите си колеги от "Дондуков" 1, уточни, че според него на този етап не вижда защо д-р Николай Петров трябва да напуска кабинета. По думите му, не е изключено да става дума за целенасочена атака срещу бившия министър, тъй като той е стегнал редиците в здравеопазването и е запушвал пробойни, от което може би някои негови колеги не са останали доволни. 

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още политикът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България