8 Юли, 2026

Премиерът скастри Здравната каса: Не може да актуализираме бюджета и да се краде още повече

Премиерът скастри Здравната каса: Не може да актуализираме бюджета и  да се краде още повече
Бойко Борисов

Здравният министър поиска днес оставката на шефа на НЗОК Камен Плочев

"Не може да осигуряваме възможност да се краде повече”. Така лаконично коментира скандала с исканата оставка на шефа на Здравната каса Камен Плочев премиерът Бойко Борисов.

„Не може да вкарваш актуализация на бюджета на Здравната каса, и то за 200 млн., без преди това да си минал през министъра си, правителството си, без да видиш с какви пари разполага бюджетът”, категоричен бе Борисов.

Той допълни, че правителството е осигурило милиарди левове за здравеопазването. „Все някак си в един момент Здравната каса излиза и има дупка”, допълни премиерът.

По-рано през деня стана ясно, че здравният министър Кирил Ананиев е поискал оставката на управителя на Националната здравноосигурителна каса проф. Камен Плочев. Причината е писмото на професора до парламента, в което се посочва, че НЗОК дължи на чужди здравни фондове над 271 млн. лв.
Сподели:
Дигитализация на  архивите на ДС - фантазира или лъже Иво Христов

Дигитализация на архивите на ДС - фантазира или лъже Иво Христов

Вицепремиерът вече оправи домакинството на Евровизия, няма друга работа и сега се захвана с досиетата на Държавна сигурност и разузнавателните служби на БНА

 Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

От днес  изплащат осъвременените пенсии

От днес изплащат осъвременените пенсии

За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро

Коментари (0)