5 Декември, 2025

Премиерът трябваше да убеди лидерите да застанат зад него в НС, а не през радиото и телевизията

Премиерът трябваше да убеди лидерите да застанат зад него в НС, а не през радиото и телевизията

Цветанка Андреева

Вместо победи като на Тачър, Денков получи съдбата на молещ за среща

"Принципно споделям позицията на премиера към зърнарите, но тя изисква желязна воля и политическа сила, позната в управленската практика, като тачъризъм. Когато истински си силен и убеден в правотата си излизаш и говориш пред парламента. Там Денков трябваше да  убеди политическите лидери, които подкрепят правителството да застанат твърдо зад него. В Народното събрание говориш на народа и опозицията, не в "Панорама" и "Дарик". Иначе вместо победи като на Тачър, получаваш съдбата на молещ за среща.
П.П.
С цялото ми уважение към БНТ и "Дарик" радио".

Това написа във Фейсбук политологът Цветанка Андреева по повод вчерашното изказване на Денков за зърнопроизводителите, наричайки ги "терористи". Думите му още повече афектираха земеделците земеделците за утрешния им протест и през медиите поискаха оставката на премиера. Депутати и лидери от управляващото мнозинство се разграничиха от квалификацията и констатираха, че не е била уместна.  

Сподели:

Коментари (0)

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Финансовият министър посочи какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

От първия ден на встъпването си в длъжност министърът на културата е извършил цялостен анализ на състоянието на системата и е действал за прекратяване на установените неправомерни практики във финансирането и отчитането, съобщават от Министерството на културата

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

Председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев посочи, че това е първият вот с активното участие на най-младото поколение на България и заплаши с още по-голям протест от този на 1 декември