15 Януари, 2026

Претърсвания в София и страната по молба на Украйна - по данни за корупция с оръжие

Претърсвания в София и страната по молба на Украйна - по данни за корупция с оръжие

Снимка: архив

В акцията участват следователи от Националната следствена служба, служители на ГДБОП и жандармерията. Всички действия се провеждат под строгия надзор на Върховната касационна прокуратура.

Претърсвания и изземвания се извършват в София и в други градове в страната по молба на прокуратурата на Украйна, съобщиха от Върховната касационна прокуратура. Операцията е свързана с разследване на корупционни престъпления при търговия с оръжие на завишени цени, предаде бТВ.

Претърсват се жилища и офиси.

В акцията участват следователи от Националната следствена служба, служители на ГДБОП и на Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“.

Всички действия се провеждат под строгия надзор на Върховната касационна прокуратура.

Това е част от международното сътрудничество в борбата с корупцията и злоупотребите в търговията с оръжие.

Засега няма официална информация точно за какви данни и улики става дума.

Сред претърсваните обекти е офис на фирма „СЕЙДЖ Консултънс“.

По данни на търговския регистър фирмата се е занимавала както с производство, така и с търговия на оръжия. Пак по данни на регистъра, фирмата е българска.

Според информация на държавното обвинение, дружеството е свързано с корупционна дейност в оръжейния сектор.

Сподели:

Коментари (0)

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.