22 Август, 2026

Президентът иска Цeнтър за борба с природни бедствия и кризи

Президентът иска Цeнтър за борба с природни бедствия и кризи

Няма пряка заплаха за населението и са взети всички необходими мерки и има готовност за реакция при необходимост

България се нуждае от национален център за наблюдение, реакция и управление в случаи на природни бедствия и кризи, който в реално време да идентифицира потенциални заплахи за населението и да предприема своевременни мерки за защита на гражданите. Това беше общата позиция на среща на „Дондуков“ 2 между президента Румен Радев с началника на отбраната ген. Андрей Боцев, директора на главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ към МВР главен комисар Николай Николов, Петър Горновски, председател на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор (ДАМТН) и Кирил Войнов, директор на главна дирекция „Надзор на язовирните стени и съоръженията“ в ДАМТН, съобщават от пресслужбата на държавния глава.

Срещата се проведе по повод обявеното бедствено положение в Община Хайредин и опасността от наводнения в страната.

Директорът на главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ към МВР главен комисар Николай Николов увери държавния глава, че няма пряка заплаха за населението и са взети всички необходими мерки и има готовност за реакция при необходимост. Николай Николов изрази признателността си за доброто взаимодействие с Българската армия в случаи на бедствия и кризи. 

Участниците в срещата бяха единодушни, че в България трябва да се създаде система за техническо наблюдение на язовирите на национално ниво, каквито мерки са предприети в Бургаска област. Отговорните институции са потърсили и експертизата на Института за космически изследвания и технологии (ИКИТ) при БАН за въвеждането на сателитно наблюдение на опасните язовири у нас.
Сподели:
Витанов: Ще търсим консенсус с всички партии относно състава на новия ВСС

Витанов: Ще търсим консенсус с всички партии относно състава на новия ВСС

По думите му изборът на нов ВСС е само първата стъпка по пътя към реформата в съдебната система, отхвърля практиките за назначение на близки и удобни на властта лица

Шаламанов: Така работи инфо операцията на Кремъл - провокира страх, гняв, противопоставяне...

Шаламанов: Така работи инфо операцията на Кремъл - провокира страх, гняв, противопоставяне...

Ще го приемем ли или искаме да живеем свободно и достойно, с толерантност и взаимно уважение, в мир и труд, но готови и с оръжие да защитим това качество на живот за нас и деца, внуци … ?

Разследването около мощния GPS заглушител в „Драгалевци“ се разраства

Разследването около мощния GPS заглушител в „Драгалевци“ се разраства

При акцията в столичния квартал службите откриха тайни коридори и тунел, свързващ ресторант и къща, които са на един собственик

Коментари (0)