5 Декември, 2025

Президентът на Федерацията по плуване осъди Антъни Иванов за клевета

Президентът на Федерацията по плуване осъди Антъни Иванов за клевета

Снимка: архив

Иванов е осъден на глоба от 5000 лв. и обществено порицание

Софийският районен съд призна за виновен Антъни Иванов по делото за клевета и обида, заведено от президента на Българската федерация по плувни спортове Георги Аврамчев, съобщи Нова ТВ с позоваване на пресцентъра на БФПС.

Иванов е осъден на глоба и обществено порицание заради разпространени в социалните мрежи видеоматериали, съдържащи унизителни квалификации и клевети, засягащи президента на централата.

На Антъни Иванов е наложена глоба в размер на 5000 лева. Иванов трябва да заплати и направените по делото разноски, адвокатско възнаграждение и такса за завеждане на делото.

Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок пред Софийския градски съд.

Сподели:

Коментари (0)

Карлос Насар: Много държави ме чакат, но... Оставам да се състезавам за България

Карлос Насар: Много държави ме чакат, но... Оставам да се състезавам за България

„В момента Любо Пенев изпитва трудности… Ако слуша и гледа това – да знае, че го обичаме“, започна Насар.

България взе европейската титла по ускорен шахмат за жени

България взе европейската титла по ускорен шахмат за жени

Кръстева събра 7,0 точки след 11 изиграни партии по швейцарската система с 15-минутна контрола и още 10 секунди на изигран ход, като се нареди на 61-о място в откритата надпревара

Футболният ни съюз: С теб сме, Любо!

Футболният ни съюз: С теб сме, Любо!

Огромна вълна от съпричастност заля социалните мрежи. Футболисти, бивши играчи, ръководители на клубове и безброй фенове изразиха своята подкрепа и пожелания за бързо оздравяване на Любослав Пенев.