30 Април, 2026

Президентството и Министерството на отбраната отварят вратите си за граждани

Президентството и Министерството на отбраната отварят вратите си за граждани

На 16 септември, събота, Администрацията на президента и Министерство на отбраната ще отворят вратите си за граждани, желаещи да се запознаят с историята и дейността на двете институции. Денят на отворените врати ще се проведе в рамките на инициативата „Европейски дни на наследството - София 2023“. От 09.00 до 13.00 часа посетителите на "Дондуков" 2 ще имат възможност да разгледат Гербовата зала, кабинета на президента, президентската библиотека. Гостите ще могат да видят ордените и медалите, които държавният глава връчва, както и протоколни подаръци, получени при негови визити. Служители на администрацията ще запознаят групите от посетители с историята и работата на институцията. 

В Министерството на отбраната посетителите ще могат да се докоснат до уникалния интериор и архитектура на сградата и да се запознаят с нейната богата история. Европейските дни на наследството са съвместна инициатива на Съвета на Европа и Европейската комисия. Планират се ежегодно през месец септември. За София инициативата ще се проведе на 16 и 17 септември с отворени врати в над 44 забележителни културно-исторически обекта, някои от които рядко са достъпни за публиката. 

Сподели:

Коментари (0)

52-рото Народно събрание стартира днес под напрежение и с ясно мнозинство

52-рото Народно събрание стартира днес под напрежение и с ясно мнозинство

Със силно изразено мнозинство и разнороден състав, новият парламент започва работа между очаквания за промяна и риск от сблъсъци между депутатите от петте парламентарно представени партии

Изпращаме април с жълт и оранжев код за значителни валежи в цялата страна

Изпращаме април с жълт и оранжев код за значителни валежи в цялата страна

Термометрите тръгват надолу и максималните температури ще са между 9° и 13°

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия