16 Март, 2026

При обработени над 99% ПП води срещу ГЕРБ с 2,85%

При обработени над 99% ПП води срещу ГЕРБ с 2,85%

Политическата формация, начело с Кирил Петков и Асен Василев - "Продължаваме Промяната", води на предсрочните парламентарни избори. Това сочат данните на ЦИК към 18.30 ч. в понеделник след обработката на 99,51% от протоколите.

Според данните 25.65% от избирателите са гласували за ПП. ГЕРБ остава на второ място с 22.80%, а ДПС получава 12,92%. БСП е с 10.26% от гласовете. "Има такъв народ" е на пета позиция с 9.52% от гласовете. Още две партии влизат в 47-ото Народно събрание - "Демократична България" с 6.34% и "Възраждане" с 4.86%. Останалите политически сдружения понастоящем не преминават четирипроцентния праг. Преброяването на гласовете продължава, предава Нова ТВ

В изборите за президент досегашният държавен глава Румен Радев, който се кандидатира за втори мандат, води с 49.45%. Подкрепената от ГЕРБ независима кандидат-президентска двойка Анастас Герджиков и Невяна Митева е на второ място с 22.85%, което означава, че предстои балотаж следващата неделя. Трети е кандидатът на ДПС Мустафа Карадайъ, за когото според данните към 16.30 ч. са гласували 11.51%.
Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски поведе листата в Кърджали

Делян Пеевски поведе листата в Кърджали

Целта на Движението е да бъде първа политическа сила в Кърджали

Стойчо Стойчев: Асен Василев видимо демонстрира амбиции да участва в следващата власт

Стойчо Стойчев: Асен Василев видимо демонстрира амбиции да участва в следващата власт

С гласуването на „Борда за мир“ в парламента Пеевски показа на Тръмп кои са приятелите му в България

Стефка Костадинова напусна БОК и влиза в листите на "ДПС - Ново начало"

Стефка Костадинова напусна БОК и влиза в листите на "ДПС - Ново начало"

"Вярвам, че човек трябва да извърви с достойнство своя път и ако успее да предаде знанията и опита си, както и да допринесе за развитието на спорта и на България като цяло, то не бива да се колебае да вземе трудни решения", пише видната спортистка