22 Декември, 2025

При обиските в подопечни на Москва църкви в Украйна откриха руски паспорти, книги, георгиевски ленти

При обиските в подопечни на Москва църкви в Украйна откриха руски паспорти, книги, георгиевски ленти

Флагове на "подкарпатските руснаци"

Службата за сигурност на Украйна завърши контраразузнавателната операция в обекти на Украинската православна църква към московската патриаршия. Последната вълна от проверки обхвана епархии в Задкарпатска, Черновицка, Ровенска, Волинска, Николаевска, Сумска, Лвовска, Житомирска и Херсонска област, предаде Униан. Открита е много Найдено символика на СССР и на страната-окупатор.

От пресофиса на Службата за сигурност на Украйна съобщават, че при обиските са намерени руски паспорти, георгиевски ленти, символика на забранената партия ОПЗЖ и инструкции от патриарх Кирил за разпространяването на вражеска пропаганда сред вярващите.

Намерени са и складове с прокремълска литература, включително книги от идеолога на рашизма Иван Илин. В тези издания представителите на Русия отричат съществуването на украинския народ, неговия език и култура, както и украинската държавност.

В епархии в Лвовска област е намерена снимка на укрити руски документи "за осигуряване на взаимодействието с военните комисариати на Руската федерация". В църкви в Задкарпатска област са открити флагове на т. нар. "Република Подкарпатска Рус" с текст химн на "подкарпатските руснаци", а местен свещеник при проповедите си е наричал  "безбожници-сатанисти" хората, които празнуват Рождество на 25 декември.

Установено е, че послушник от манастир в Ровенска област е с руски паспорт и контакти с Русия. Сега го проверяват за участие в шпионска и подривна дейност в полза на руските спецслужби.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

На 22 декември Слънцето ще изгрее в 07:54 ч. за столицата, а наблюдения ще могат да се провеждат до около 06:45 ч. сутринта

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

„Още 130 отвлечени ученици от щата Нигер са освободени, нито един не остана в плен.“ По-рано през декември бяха освободени други 100 деца.

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Новият самолетоносач, също с ядрен двигател, ще е много по-голям от сегашния. Той ще е с водоизместимост близо 80 000 тона и с дължина около 310 метра