27 Август, 2026

Приеха британския принц Филип в болница

принц Филип

Мярката е превантивна

Съпругът на британската кралица Елизабет Втора и дук на Единбург принц Филип е приет в болница. Причина е лечение на инфекция, предаде Бъкингамският дворец. Мярката е превантивна.

"Дукът на Единбург бе приет миналата нощ в болница "Крал Едуард Седми" в Лондон като предпазна мярка за лечение на инфекция, изникнала от предишно състояние", заяви говорител на Бъкингамския дворец.

"Принцът е в добро здраве и е разочарован, че няма да може да участва в откриването на новия парламент", добави той. На негово място ще застане принц Чарлз.

"Нейно величество е информирана и ще присъства на откриването на парламента този следобед", добави говорителят.

 

Сподели:
Reuters: Още една рафинерия на "Лукойл" е поразена днес - всички основни заводи на компанията вече са извън строя

Reuters: Още една рафинерия на "Лукойл" е поразена днес - всички основни заводи на компанията вече са извън строя

Ударите с дронове са повредили няколко технологични агрегата и други конструкции в рафинерията „Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез“

Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност

Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност

Стихията отнесе цели села, пътища и мостове - ЕС активира системата си за сателитно наблюдение, за да подпомогне спасителните операции

Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва

Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва

"Ние бяхме известени от нашите партньори, че информация за срещата, за нейните цели и за дневния ѝ ред ще ни бъде предоставена без забавяне, тоест, на практика следващата седмица"

Коментари (0)