Жълт и оранжев код за интензивни валежи за днес, 25 юли, обявиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
За областите Русе, Силистра, Търговище и Шумен е обявен оранжев код за опасно време.
Единствено областите Кюстендил, Перник, Видин, Враца, Монтана и София област ще са без обявен код през следващото денонощие. За останалите области в страната е обявен жълт код.
През деня в западните райони ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, с него ще прониква хладен въздух и температурите ще започнат да се понижават – максималните ще са предимно между 27° и 32°, по-ниски - около 25° в Североизточна България, в София - около 27°.
Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи и гръмотевични бури. Ще има условия за градушки. Ще духа умерен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 18°, на 2000 метра - около 15°.
Още от България
Рокади в ДАТО: Андон Ненов е новият заместник-председател на агенцията
Смяната е в ръководството на една от ключовите структури в системата за сигурност на страната, която има основна роля при прилагането и техническото обезпечаване на специални разузнавателни средства
Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство
Ректорът проф. д-р Елиза Стефанова предложи и Академичният съвет одобри новия Ректорски съвет
Иво Христов с нови обиди към опозицията: Държи се като наркоман, плячкосал дама
Той иронично коментира, че сега пиарите на опонентите ми издевателстват над своя кандидат, като му възлагат необичайни дейности