17 Февруари, 2025

Руснаците губят позиции при Бахмут, Пригожин призова Шойгу да умре като герой

Руснаците губят позиции при Бахмут, Пригожин призова Шойгу да умре като герой

Евгений Пригожин

"Позор! Шойгу, Герасимов, елате на фронта"

Руските окупационни войски загубиха контрола над част от село Берхивка, разположено северозападно от Бахмут, заяви главатарят на армията "Вагнер" Евгений Пригожин, цитиран от Униан.

Той отбелязва, че при локалното контранастъпление на ВСУ в покрайнините на Бахмут през месец май руските войски са отстъпили от стратегическите западни височини към разположената по на изток Берхивка. Руският генерален щаб нарече това "прегрупиране на по-изгодни за отбрана позиции".

"Част от населеното място Берхивка вече е загубена, войските тихичко се измъкват. Позор! Шойгу, Герасимов, призовавам ви, елате на фронта, вдигнете армията, поведете я. Хайде, ще можете! А ако не можете, умрете като герои!" – заяви Пригожин.

Берхивка е така разположена, че ако украинските войски я освободят напълно, това ще означава за окупаторите значително отслабване на целия северен фланг при Бахмут.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан

Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан

Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран

Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?

Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?

Днес европейски държавни и правителствени ръководители се срещат в Париж, за да обсъдят как да реагират на новия курс на САЩ и политическата риторика на американския президент Доналд Тръмп

Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци

Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци

Обединените арабски емирства имат съществена роля като посредник за връщането на пленени и задържани в Русия по време на войната украинци, сред които много деца