24 Август, 2026

Пригожин твърди, че руските сили са превзели източната част на Бахмут

Пригожин твърди, че руските сили са превзели източната част на Бахмут

Руските сили са поели изцяло контрола над източната част на Бахмут, съобщи основателят на ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин в Telegram канала си.

"Подразделенията на ЧВК "Вагнер" окупираха цялата източна част на Бахмут. Всичко на изток от река Бахмутка е изцяло под контрола на ЧВК "Вагнер“, се казва в съобщението на Пригожин, публикувани от неговата пресслужба.

Информацията не е потвърдена от официалните власти нито на Украйна, нито на Русия.

Бахмут се намира в контролираната от силите на Киев част в Донбас и е важен транспортен възел за снабдяване на украинската групировка войски в Донбас. За града се водят ожесточени битки и той е един от стратегическите цели във конфлекта както за Киев, така и за Москва.

На 16 февруари ръководителят на руската администрация в т.нар. ДНР Денис Пушилин съобщи, че руските сили са превзели всички основни височини в района на Бахмут.

По-късно стана ясно, че ВСУ продължава да удържа руското настъпление, като по данни на военното командване на Украйна там се прехвърлят допълните военни сили. 

Сподели:
Бесент: Прекъсваме всички жизненоважни икономически връзки на тираничния режим в Иран

Бесент: Прекъсваме всички жизненоважни икономически връзки на тираничния режим в Иран

Министерството на финансите на САЩ е определило "пет ключови сектора – дигитални активи, технологии, злато, авиация и корабоплаване, които иранският режим използва в опит да поддържа изпитващата затруднения икономика“

Гърция създава база за дронове на остров Родос

Гърция създава база за дронове на остров Родос

Базата ще бъде втората от този тип в Гърция, другата е на остров Скирос

Макрон призова съюзниците за по-решителна борба срещу руския „сенчест флот“

Макрон призова съюзниците за по-решителна борба срещу руския „сенчест флот“

Франция вече е задържала няколко петролни танкера, за които разполага с данни, че принадлежат към „сенчестия флот“ и допринасят за генерирането на приходи за руската военна икономика

Коментари (0)