30 Март, 2026

Пригожин: "Вагнер" пострада сериозно в битката за Бахмут

Пригожин: "Вагнер" пострада сериозно в битката за Бахмут

Евгений Пригожин

Министерството на отбраната в Лондон отбелязва също, че е имало недостиг на жива сила в редовете на "Вагнер"

Шефът на руската частна военна компания "Вагнер" днес заяви, че боевете за поемане на контрола над украинския град Бахмут "практически унищожили" украинската армия, но също така "нанесли сериозни щети" на неговите сили, предаде "Ройтерс".

За отбелязване е, че ТАСС обръща внимание само на част от изявлението на Евгений Пригожин - тази за "унищожението на украинската армия", без да отбележи изнесените от шефа на "Вагнер" понесени щети.

Британското министерство на отбраната дава друг поглед върху сраженията за Бахмут - че украинските войски са изтласкали руските наемници, стремящи се да поставят под контрол важен път за доставки за армията на Киев, съобщи ДПА.

Британските военни експерти отбелязват, че преди това наемниците от "Вагнер" са се намирали "на няколкостотин метра" от пътя.

Министерството на отбраната в Лондон отбелязва също, че е имало недостиг на жива сила в редовете на "Вагнер", след като от наемническата армия били освободени 5000 от затворниците, наети да се сражават.
Сподели:

Коментари (0)

The Telegraph: В Германия се опасяват, че Тръмп може да изтегли американските войски

The Telegraph: В Германия се опасяват, че Тръмп може да изтегли американските войски

Британски военен източник също изрази опасения, че САЩ могат да откажат да защитят източния фланг на НАТО в случай на нападение

Годишната инфлация в Иран е достигнала 50,6%

Годишната инфлация в Иран е достигнала 50,6%

Ръстът на цените идва на фона на продължаващия конфликт със Съединените щати и Израел, започнал на 28 февруар

Мицоски се забрави: При нашия източен съсед политиците, за да приложат принципа на Живковизма, чакаха десетилетия

Мицоски се забрави: При нашия източен съсед политиците, за да приложат принципа на Живковизма, чакаха десетилетия

"Ние можем да влезем в приключение. Ние не игнорираме слона, слонът е в стаята, донесоха го тези преди нас, но без да имаме ясен край, без да знаем какво получава македонската общност в България", заяви той