22 Декември, 2025

Принц Хари спечели обезщетение от таблоида The Sun, следял личния му живот

Принц Хари спечели обезщетение от таблоида The Sun, следял личния му живот

Принц Хари и Меган Маркъл, снимка: архив

Вестникът призна, че е извършвал „сериозна намеса“ в личния живот на Хари, „включително случаи на незаконна дейност от страна на частни детективи“

Забъркан в ожесточена битка с британските таблоиди, принц Хари постигна финансово споразумение за прекратяване на спора си със собственика на таблоида The Sun, когото той съдеше за незаконно вмешателство в личния му живот.

Адвокатът на принца, Дейвид Шерборн, приветства принца за „монументалната победа“, след като обяви споразумението с News Group Newspapers (NGN) на Рупърт Мърдок, собственик на The Sun. 

Групата „най-накрая трябва да бъде подведена под отговорност за незаконните си действия и грубото незачитане на закона“, заяви адвокатът, предаде АФП, цитирана от EPA/BGNES.

Това споразумение, постигнато в последния момент, дава възможност на Хари и NGN да избегнат съдебен процес, който трябваше да започне във вторник и да продължи няколко седмици във Върховния съд в Лондон.

40-годишният принц, най-малкият син на крал Чарлз III, води съдебна битка срещу влиятелната британска таблоидна преса.

Хари обвини изданията на NGN, че са използвали незаконни методи, включително частни детективи, за да събират информации за статии за него преди повече от десетилетие.

Според изявлението на групата NGN се е извинила „безрезервно“ на Хари за „хакването на телефони, наблюдението и злоупотребата с лична информация от журналисти и частни детективи“, действащи за News of the World, закрит през 2011 г. 

По отношение на таблоида The Sun, групата се извини за „сериозната намеса“ на вестника в периода 1996-2011 г. в личния живот на Хари, „включително случаи на незаконна дейност от страна на частни детективи“. 

На Хари, който сега живее далеч от кралското семейство в Калифорния със съпругата си Меган и децата им, ще бъде изплатено „значително обезщетение“ . 

Сподели:

Коментари (0)

Мишел и Роб Райнер от Лос Анджелис са починали от наранявания с остър предмет

Мишел и Роб Райнер от Лос Анджелис са починали от наранявания с остър предмет

Въпреки че Ник Райнер е обвинен в убийството на родителите си - известният режисьор и съпругата му - все още е известно много малко за обстоятелствата, довели до предполагаемото деяние

ФБР агенти претърсили за документи бельото на Мелания Тръмп

ФБР агенти претърсили за документи бельото на Мелания Тръмп

„Имал съм и по-големи проблеми. Тези животни се опитаха да ме нападнат в Мар-а-Лаго и влязоха в гардероба на жена ми", коментира Доналд Тръмп

DailyMail разкри интересна интрига между Джон Траволта и Елвис Пресли

DailyMail разкри интересна интрига между Джон Траволта и Елвис Пресли

Шок в Холивуд - синът на Джон Траволта може да се окаже правнук на Елвис Пресли, разкрива в своя статия изданието