6 Декември, 2025

Принцеса Аяко се сбогува със семейството си, минава под венчило с обикновен японец

Принцеса Аяко се сбогува със семейството си, минава под венчило с обикновен японец

снимка: Дарик

Избраникът е Кей Комуро, който няма благородническо потекло

Японската принцеса Аяко се омъжи за човек с неблагородническо потекло на изпълнена с ритуали церемония в токийския храм Мейджи, предаде Асошиейтед прес, цитирана от "Дарик"
 
Сватбата на Аяко и на Кей Мория беше излъчена в новинарските емисии. Тя се състоя в една от постройките с форма на пагода в комплекса на храма.
 
Церемонията включваше размяна на халки и споделяне на чаша със саке. Двата ритуала са рутинни за сватбите в шинтоистки стил.

Аяко е на 28 години. Тя е дъщеря на братовчед на императора. Нейният избраник е на 32 години. Той работи в Нипон Юсен - голяма компания за доставки по море.
 
За сватбата Аяко беше с прическа от ерата хейнан и с традиционна роля с червени и зелени щампи. Младоженецът беше с фрак.

Жените, които се омъжват за членове на императорското семейство, стават също негови членове, но жените, които се омъжват за обикновени японци, както е в случая с Аяко трябва да напуснат знатната фамилия.

Аяко се сбогува символично с император Акихито миналата седмица.

Принцеса Мако, най-голямата внучка на императора, ще се омъжи за Кей Комуро - японец с неблагородническо потекло, през 2020 година.
Сподели:

Коментари (0)

Почина Кери-Хироюки Тагава: Легендарният злодей с благородна душа (1950–2025)

Почина Кери-Хироюки Тагава: Легендарният злодей с благородна душа (1950–2025)

Светът на киното се сбогува с една от най-емблематичните си фигури. Кери-Хироюки Тагава, японско-американският актьор, оставил трайна следа в Холивуд с ролите си на харизматични злодеи и мъдри наставници, почина на 75-годишна възраст.

Папата и идолът на италианците обсъдиха живота на свети Петър

Папата и идолът на италианците обсъдиха живота на свети Петър

Лъв XIV разкри, че сред любимите му филми е „Животът е прекрасен“ на Бенини

Скандал в Бъкингам: Крал Чарлз заличи името на брат си Андрю от кралската история

Скандал в Бъкингам: Крал Чарлз заличи името на брат си Андрю от кралската история

Посвещаването на Андрю Маунтбатън-Уиндзор в Ордена на жартиерата и Кралския Викториански орден са отменени и анулирани, а името му е заличено от официалните регистри и на двата ордена