Първоначалните наблюдения са, че избирателите в града предпочитат да гласуват с машина, а не с хартиена бюлетина
Изборният ден в Русенско започна безпроблемно. Ранобудни избиратели гласуваха минути след 7:00 часа.
Първоначалните наблюдения са, че избирателите в града предпочитат да гласуват с машина, а не с хартиена бюлетина, съобщи БНТ. За технически проблем с включването при няколко електронни устройства съобщиха от РИК, но това не е забавило отварянето на секциите в областта.
Всичките 335 секционни избирателни комисии отвориха врати навреме. От тях 6 са допълнителни, а 5 са подвижни.
В 287 от тях ще може да се гласува с електронни устройства, защото избирателите по списък там са над 300. По последни данни имащите право на вот в Русенско са малко над 195 000.
Още от България
Бойко Ноев: 15 години гърмят взривове в България, стават шумни скандали без резултат
Прокуратурата има системен проблем – проникване на чужди интереси. Разследващи прокурори по взривовете и делата разпореждат на ДАНС, вместо да разследват извършителите - разследват свидетелите, заяви бившият министър на отбраната
Конгресмен подари на българското посолство американско знаме, което на 4 юли 2026 г. се е развяло над Капитолия
Временно управляващият посолството в САШ Стефка Йовчева е благодарила на конгресмен Джо Уилсън за специалния жест
Мустафа Чифтчи завърши визитата си в „Баня баши“: Тук от векове в София се издига гласът на езана
Връзките между Турция и България се основават на общата ни история и култура, констатира при посещението си у нас вътрешния министър на Турция