22 Февруари, 2026

Проектът „Искам да живея“ публикува видео с военнопленници от спецназа „Ахмат“

Проектът „Искам да живея“ публикува видео с военнопленници от спецназа „Ахмат“

стопкадър от видео

Украинският държавен проект "Искам да живея," който подпомага руски военни, попаднали в плен,  публикува видео със заловени чеченци от спецназа "Ахмат" в Курска област. Твърди се, че те са били "заловени дълбоко в тила," а не близо до границата, пише Каспаров.Ру.

На кадрите се виждат няколко десетки души, с лепенки от тиксо на очите им. Повечето от тях са в военни униформи. Трима от пленниците потвърдиха, че са от Грозни, като един от тях уточни, че са служили в "Ахмат." На останалите присъстващи не е бил задаван въпрос за произхода им по време на заснемането на видеото.

В текста, който съпътства видеото, се казва, че пленниците са били заловени в Курска област. "Рамзан Кадиров някога заяви, че бойците на "Ахмат" не могат да попаднат в плен. Е, обикновено това е така, защото са позиционирани в тила, но в Курска област ситуацията се развиваше динамично, а тези бойци от "Ахмат" дори не се опитаха да окажат съпротива," твърдят участниците в проекта "Искам да живея."

По-рано командирът на бойците от "Ахмат" Апти Алаудинов посочи "няколко ръководители" на Министерството на отбраната, които имат заслуга за успеха на операцията на ВСУ в Курска област.

Припомняме, че ВСУ навлезе на територията на Курска област на 6 август. Същия ден в социалните мрежи се появиха видеа на пленени руски военнослужещи. Сред тях има и войници, които са на временна служба в армията.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Унгария изнудва ЕС! Ще блокира заема за Украйна, ако не потече руски петрол

Унгария изнудва ЕС! Ще блокира заема за Украйна, ако не потече руски петрол

Виктор Орбан отдавна твърди, че руските изкопаеми горива са незаменими за икономиката на страната и че преминаването към енергия от други източници би довело до незабавен икономически срив

Тръмп не се спира: Ще повиша митата от 10% на 15% за всички държави

Тръмп не се спира: Ще повиша митата от 10% на 15% за всички държави

„Да направим Америка отново велика“, още „по-величествен от всякога“, завършва той

Борис Джонсън: Западът трябва незабавно да изпрати сухопътни войски в Украйна

Борис Джонсън: Западът трябва незабавно да изпрати сухопътни войски в Украйна

„Ако планираме да разположим войски на място след войната, след като Путин се съгласи на примирие, защо да не го направим сега? ", пита той