18 Януари, 2026

Проф. Ангелов възмутен от Румен Радев: Лъжа е, че сме направили опит "да карантинираме националната памет"

Проф. Ангелов възмутен от Румен Радев: Лъжа е, че сме направили опит "да карантинираме националната памет"

проф. Костадин Ангелов

Здравният министър почете днес писмо до президента, в което ясно се казва, че тържествата на Шипка не са забранени

Това е една много голяма лъжа. Има две възможности - или президентът лъже, или лъжат президента. Така здравният министър проф. Ангелов отговори на държавния глава Румен Радев, който заяви вчера на връх Шипка, е направен опит да се карантинира националната памет.

Припомняме, че вчера на връх Шипка държавният глава заяви: "Властта отново се опита да постави под карантина националната ни памет. Но българите имат святи чувства, неподвластни на власт и забрани, затова отново са тук. Затова вярвам, че имаме бъдеще като българи. Искам да ви попитам, очаквали ли сте някога някой да ви забрани да се качите на Шипка? Очаквали ли сте някога някой да се осмели да посегне на правото ви да отдадете почит на героите?"

Днес на пресконференция, посветена на актуалната епидемиологична обстановка в страната, проф. Ангелов прочете и писмо, което е изпратено до дирекция "Държавен протокол" в президентството и в което ясно е написано, че тържествата на Шипка не са забранени.

"В писмото, което аз съм написал до дирекция „Държавен протокол“, казвам следното: „Предвид значимостта и символиката на националния празник на Република България 3 март, считаме, че провеждането на празнични събития следва да бъде позволено, но ограничено до провеждане на открито," възмути се здравният министър.

"Кажете ми кое беше забранено на 3 март? Имаше ли пропускателен пункт? Имаше ли органи на РЗИ? Имаше ли наказани, защото са там?. Много ми е трудно да се обяснявам лъжите на хората, които ги изричат, не ми се иска да коментирам думите на президента", заяви здравният министър и припомни, че миналата година пак е имало подобен проблем с президента на 3 март.
Сподели:

Коментари (0)

Атанасов: Ако Радев се яви на изборите, може да разцепи антикорупционния консенсус по руска линия

Атанасов: Ако Радев се яви на изборите, може да разцепи антикорупционния консенсус по руска линия

"Единственият възможен кандидат за премиер, който може да работи за честни избори е Андрей Гюров."

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

„Фокусът ни в момента е да гарантираме честното провеждане на сегашния вот. За другото имаме време.”

Фандъкова: Подкрепяме правото на хората да решат дали да гласуват с хартия или с машини, контролът е важен

Фандъкова: Подкрепяме правото на хората да решат дали да гласуват с хартия или с машини, контролът е важен

Кризата с боклука в София е създадена от кмета и неговия екип - "имаше две години да подготви процедурите, да ги обяви навреме".