9 Април, 2026

Проф. Антоанета Христова: „Великите народни въстания“ не стават събития, хората са объркани и стресирани

Проф. Антоанета Христова: „Великите народни въстания“ не стават събития, хората са объркани и стресирани

Антоанета Христова

До този момент „Великите народни въстания“ не стават събития. Те не носят значението на въстания. Звучи помпозно, предизвиква се внимание, но виждаме по-скоро пърформанси. Да си зададем въпроса за нивата на манипулация от страна на организаторите. С тези думи политически психолог Антоанета Христова коментира продължаващия протест с искания за оставка на корумпираното правителство и на главния прокурор.

Има пакетирана агресия от страна на организаторите на протеста, а повечето хора са объркани от всичко, което тече като процеси, смята проф. Христова: „Очевидно организаторите държат да стъпят на такива реакции, а не на ясни посления, перспективи и визии за бъдещето. Протестът на дава отговори, хора са стресират от новините за него.“ От ГЕРБ правят някои малки грешки – с по-крайни изказвания например, но като не реагират на провокациите, мътилката се утаява и водата се избистря.

„Въобще няма повишени нива на агресията, но повечето хора са объркани, защото не знаят кого да слушат“, подчерта Христова. Резултатите от изборите може би най-много ще изненада опозицията. Тя живее в свой балон, смята политологът.

„У БСП има последователност от вярвания преди всички избори, че ще спечелят. Въжделенията им са дългогодишни. А движението им или го няма, или е назад.“ Сред другите събития от последните дни проф. Христова отличи „излагането на българи“, свързано с приетата резолюция спрямо страната ни. Позицията на тези наши сънародници ще има продължителен негативен ефект и „ще опръска и следващи управления в държавата“.

По думите на Христова изслушването на главния прокурор даде отговор на доста от обвиненията към него, а искането на оставката на председателя на Народното събрание Цвета Караянчева е „чисто пиарска акция“ на опозицията. „Политиката не е състояние, а развитие. Протестите са стимул за това развитие. Положителното, което се случва у нас, е разбирането на политичическата класа, че тя не е безконтролна.
Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Андрей Гюров изтъкна мигновеното отражение на примирието върху международните цени на петрола – спад до 94-95 долара за барел.

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници