27 Май, 2026

Проф. Балтов: Премиите от 1000 лв. скараха лекарите, медици, които не са виждали "първа линия", искат пари

Проф. Балтов: Премиите от 1000 лв. скараха лекарите, медици, които не са виждали "първа линия", искат пари
проф. Асен Балтов

„Това, че се позволи да се правят абитуриентски балове и да се ходи по дискотеки, зарази повече млади хора. Засега нямаме усещането, че пациентите, които постъпват в „Пирогов“ са били на финала на Купата на България. Трябва да изчакаме да мине и тази седмица, за да видим какви ще са резултатите от футболната среща“. Това заяви пред БНТ шефът на „Пирогов“ проф. Асен Балтов. 

„В началото мерките се спазваха, защото първата вълна беше неясна и не се знаеше какво се случва. Ние очакваме по-лош сценарий през есента и апелираме да за подготовка. Младите не спазват мерките, възрастните и с хронични заболявания дори не дават да ги доближават. Младите се юрнаха из цялата страна, защото си мислят, че това е някаква хрема, която ще преболедуват бързо. В дискотеките и в сауните е най-опасно. В баровете младите хора танцуват, имат по-ускорено дишане и по-голям риск да се заразят. Сауната може да бъде заместена с един прекрасен басейн, мисля, че тя не е толкова голям проблем за хората“, каза още проф. Балтов.

Той допълни, че заради 1000 лв., които се дават на медиците от първа линия са скарали колегите. По думите му, имало такива лекари, които никога не били виждали какво е „първа линия“. Припомняме, че Министерски съвет реши да се плащат по 1000 лв. на месец отгоре. 

„В „Пирогов“ все още има места. В момента имаме 29 пациенти с коронавирус. Все още нямаме голям пик на заразени колеги. Броят им е около 100-150 души", каза още проф. Балтов. Той каза още, че най-важен е контролът от страна на РЗИ и самоконтролът на самите хора.  
Сподели:
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

 Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Коментари (0)