България
Проф. Габровски: Сега сме по-подготвени, но зимният сезон идва с много неизвестни за Ковид-19
В "Пирогов" има 30 заразени, те са в отделена част от болницата, съобщи зам.-директорът на "Пирогов"
"В по-спокойна фаза на епидемията сме, няма пикове, няма натоварване в системата - притеснителното е неизвестното, свързано със зимния сезон и всички въпроси, които това поставя", заяви в ефира на Нова телевизия проф. д-р Николай Габровски, началник на Клиниката по неврохирургия и зам.-директор на "Пирогов", във връзка с разпространението на коронавируса у нас. "Последните данни са за стабилно разпространение на коронавируса у нас, но трябва да сме предпазливи. Трябва да има дистанция, трябва да има хигиена, посочи още той и допълни, че сега болниците са много по-подготвени, а лекарите и медицинският персонал винаги са изложени на по-висок риск.
"В момента финансовото положение на болниците е стабилно. Въпросителните през зимния период остават. Голямото напрежение, на което бяха подложени болниците, сега дават своите плодове - повечето болници са изградили много ясни протоколи как да се случват нещата", каза още той. По думите му всичко е разписано от транспорта до лечението на заразен пациент.
Според него остават притесненията по въпросите за болниците в провинцията. "Но пак казвам - доста по-подготвени сме. В повечето от болниците по страната вече колегите знаят какво да се прави, но трудности естествено ще има", каза още той, като уточни, че в "Пирогов" има около 30 човека с COVID-19, стационирани в отделена част от болница.
Проф. Габровски изрази голямото си съжаление за загубите от коронавируса. Подчерта, че има починали медици и не малко заразени.
Фактор
"В момента финансовото положение на болниците е стабилно. Въпросителните през зимния период остават. Голямото напрежение, на което бяха подложени болниците, сега дават своите плодове - повечето болници са изградили много ясни протоколи как да се случват нещата", каза още той. По думите му всичко е разписано от транспорта до лечението на заразен пациент.
Според него остават притесненията по въпросите за болниците в провинцията. "Но пак казвам - доста по-подготвени сме. В повечето от болниците по страната вече колегите знаят какво да се прави, но трудности естествено ще има", каза още той, като уточни, че в "Пирогов" има около 30 човека с COVID-19, стационирани в отделена част от болница.
Проф. Габровски изрази голямото си съжаление за загубите от коронавируса. Подчерта, че има починали медици и не малко заразени.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци