12 Януари, 2026

Проф. Габровски: Сега сме по-подготвени, но зимният сезон идва с много неизвестни за Ковид-19

Проф. Габровски: Сега сме по-подготвени, но зимният сезон идва с много неизвестни за Ковид-19

Проф. д-р Николай Габровски

В "Пирогов" има 30 заразени, те са в отделена част от болницата, съобщи зам.-директорът на "Пирогов"

"В по-спокойна фаза на епидемията сме, няма пикове, няма натоварване в системата - притеснителното е неизвестното, свързано със зимния сезон и всички въпроси, които това поставя", заяви в ефира на Нова телевизия проф. д-р Николай Габровски, началник на Клиниката по неврохирургия и зам.-директор на "Пирогов", във връзка с разпространението на коронавируса у нас. "Последните данни са за стабилно разпространение на коронавируса у нас, но трябва да сме предпазливи. Трябва да има дистанция, трябва да има хигиена, посочи още той и допълни, че сега болниците са много по-подготвени, а лекарите и медицинският персонал винаги са изложени на по-висок риск. 

"В момента финансовото положение на болниците е стабилно. Въпросителните през зимния период остават. Голямото напрежение, на което бяха подложени болниците, сега дават своите плодове - повечето болници са изградили много ясни протоколи как да се случват нещата", каза още той. По думите му всичко е разписано от транспорта до лечението на заразен пациент. 

Според него остават притесненията по въпросите за болниците в провинцията. "Но пак казвам - доста по-подготвени сме. В повечето от болниците по страната вече колегите знаят какво да се прави, но трудности естествено ще има", каза още той, като уточни, че в "Пирогов" има около 30 човека с COVID-19, стационирани в отделена част от болница. 

Проф. Габровски изрази голямото си съжаление за загубите от коронавируса. Подчерта, че има починали медици и не малко заразени. 
Сподели:

Коментари (0)

Деница Сачева: Не можем да говорим за коалиция с „Възраждане“! ПП-ДБ насаждат омраза

Деница Сачева: Не можем да говорим за коалиция с „Възраждане“! ПП-ДБ насаждат омраза

Тя коментира  с кого биха влезли в коалиция след изборите. Изтъкна, че следващата цел пред страната ни трябва да са иновациите, перспективите.

Цветанка Андреева: Румен Радев все по-ясно влиза в ролята на активен политически играч

Цветанка Андреева: Румен Радев все по-ясно влиза в ролята на активен политически играч

„Не виждаме свръхмобилизация или рязък ръст в подкрепата за „Продължаваме промяната – Демократична България“, каквито прогнози се правеха“, посочи политологът

КЗП наложи глоба от 50 000 евро на мобилен оператор за нелоялна търговска практика

КЗП наложи глоба от 50 000 евро на мобилен оператор за нелоялна търговска практика

От КЗП напомнят на всички търговци, че не могат да ограничават или спират достъпа на клиентите до платени услуги, за да събират спорни или неоспорени вземания по други договори.