Тандемът проф. Анастас Герджиков-Невяна Митева печели изборите в една-единствена област в страната и това е Кърджали, родният град на проф. Герджиков.
Там резултатът е обратен на средния за страната и ректорът на СУ печели вота с двойна преднина пред избрания за втори мандат държавен глава Румен Радев.
В област Кърджали проф. Герджиков събира 30 008 гласа или 63.15%. Избирателите, подкрепили Радев са 16 763 или 35.27%.
Единствената друга област в страната, в която резултатът на кандидата, подкрепен от ГЕРБ и ДПС, е близък до този на президента, е Търговище, където с незначителна преднина победител е Радев. За него гласовете са 15 551 или 49.37%, а за проф. Герджиков глас са дали 15 418 души или 48.94%.
Във всички други области в страната досегашният президент печели категорична победа. Най-високият му резултат е в Монтана, където за Радев са гласували над три четвърти от гласоподавателите - 75.53%. А вот за проф. Герджиков е 23.48%.

проф. Атанас Герджиков
Най-много гласували за Радев са в Монтана
Фактор
Още от Улицата
Изпращат обратно в България двамата, обвинени за убийството на 20-годишния Мариян в Кула
Обвиняемите по делото за убития Мариян са задържани на 11.03.2025 г. в Чешка република на основание постановления на Окръжната прокуратура във Видин
На протеста задържаха младеж, който пусна заря край историческата сграда на Народното събрание
Протестиращите граждани го освиркаха и обявиха за провокатор. Протестът беше мирен до инцидента с фойерверките.
Кирил Петков на протеста: Мафиотите в България се страхуват от хората
Той обвини Делян Пеевски и главния прокурор Борислав Сарафов в намеса в „последната институция, в която не се бяха месили – КС