Между 2001 година и 2011 година с около 260 000 е намалял броят на жените в детеродна възраст
Тревожната статистика на Евростат , че след около година България ще има под 7 милиона население, беше потвърдена от специалистите. Наше е най-лошото съотношение между брой раждания и починалите за една година.
„Между 2001 година и 2011 година с около 260 000 е намалял броят на жените в детеродна възраст. От тях 114 000 ги няма просто защото са в чужбина и раждат там”, коментира в „Здравей, България” проф. Илона Томова от Института за изследване на населението и човека в БАН.
„По-малко от 9% от семействата имат три или повече деца”, съобщи тя. Според проф. Томова напълно е възможно след време населението на България да падне под 7 милиона души.
Фактор
„Между 2001 година и 2011 година с около 260 000 е намалял броят на жените в детеродна възраст. От тях 114 000 ги няма просто защото са в чужбина и раждат там”, коментира в „Здравей, България” проф. Илона Томова от Института за изследване на населението и човека в БАН.
„По-малко от 9% от семействата имат три или повече деца”, съобщи тя. Според проф. Томова напълно е възможно след време населението на България да падне под 7 милиона души.
Още от България
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...