Готви се приватизация на Здравната каса и замяната й с няколко частни фондове. Това заяви пред "Марица" проф. Тодор Кантарджиев, който бе пенсиониран набързо, след като бе директор на НЦЗПБ.
"Младите не помнят, но така стана с банките през 90-те години. БНБ раздаде по 100, по 200 милиона на частни банки. Те фалираха и парите изчезнаха. Или пък върнаха парите, когато инфлацията ги изяде и хората нямаше какво да ядат", обясни професорът,. "Същото се готви сега със Здравната каса, в която има над 5 милиарда лева наши пари. От кого? От кръгове, които вече са готови с частните фондове", обясни още медикът.
Той направи сензационното разкритие по повод думите му за здравния министър пред bTV, че "д-р Стойчо Кацаров е опасен за здравната система“ и вероятно е „много полезен на частните структури“.
Пред телевизията той определи настоящото ръководство на здравето иронично като „тези, които направиха толкова много за здравеопазването преди 20 г.“. По думите му, те сега са върнати, за да го „дооправят".
"Срещу лекар обидна дума няма да кажа", каза още проф. Кантарджиев, "Просто д-р Кацаров беше заместник на министър Илко Семерджиев, когато бяха създадени здравните пътеки. Те направиха така, че едни лекари станаха милионери, но повечето едва изкарват от заплата до заплата", допълни професорът.

проф. Тодор Кантарджиев
Още от България
Ивайло Иванов: Голямата цел на Русия е да вбие клин между САЩ и Европа
Стратегията на Кремъл е ревизиране на архитектурата за сигурност в Европа след края на Студената война, казва гостът
Желязков: С изтребителите F-16 ще изградим на нова генерация летци
С получаването на първия F-16 затвърждаваме стратегическото партньорство със САЩ
Според заместник-кмета Надежда Бобчева, няма риск от епидемия заради болничните отпадъци
Тя приветства решението на здравното министерство да се създаде междуведомствена група