Новите заразени с коронавирус за последното денонощие са 19, съобщи проф. Тодор Кантарджиев от Националния оперативен щаб.
Излекуваните са 33, общият брой на заболелите е 2 538.
Увеличението е с 0.8%.
Починали са 4 души, средната възраст е 68 години
"Има относително намаляване на новите случаи", съобщи той.
Той добави, че има притеснения за ситуацията в Ямбол, където новозаболелите са 9.
Още от България
Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента
Министър председателят обяви, че ще бъдат предприети стъпки към намаляване на заплатите в някои държавни предприятия и броя на хората, участващи в контролни органи
"Възраждане" пак захапа Радев: Не виждаме разлика между него и Денков, Петков, Борисов и Пеевски
Двулично е отношението на министър председателя към руските санкции, цинично е те да бъдат удължавани, отсече Цончо Ганев
Министър Абровски разкри, че фалшивото масло е засечено още през 2025, но ни куца контролът
Той подчерта, че основната задача на Министерството на земеделието и на Агенцията по храните остава гарантирането на безопасността на храните и възстановяването на доверието на потребителите чрез по-строг контрол и по-чести проверки