13 Март, 2025

Проф. Кантарджиев: Младите хора дори може и да не забележат, че са болни от коронавирус

Проф. Кантарджиев: Младите хора дори може и да не забележат, че са болни от коронавирус

Проф. Тодор Кантарджиев

Пикът в Китай премина, сега чакаме лятото, тогава няма да има коронавирус

България направи много, оосбено последните 24 часа, по отношение мерките срещу коронавируса. Това заяви проф.Тодор Кантарджиев - заместник-началник на кризисния щаб за коронавируса, в предаването “Още от деня” по БНТ.

По думите му “истината, е че, не е чак толкова страшно, малко по-страшно е от грипа”.

Да не платим хората, каза той, но допълни, че все още не се знае достатъчно за тази инфекция.

По думите му от коронавируса боледуват възрастните хора, които имат тежки съпътстващи заболявания.

Младите хора дори могат да не забележат, че са болни. В момента в България няма бъларгин, болен от коронавирус. Всички проби са отрицателни. Тримата пациенти от Пловдив, които се върнаха от Италия и един в Габрово - всички са с отрицателни проби, обасни проф. Кантарджиев.

Той посочи, че сега в момента има отделни взривове на грипове от група Б.

Българското външно министерство прави много. Оказа се, че много детски групи с ученици се връщат от Северна Италия. Първо трябва да се говори с родителите и да се успокоят. Хубаво е детето да е само в стая и да се ползват повече дезинфектанти, посочи той.

Сега са засегнати държави, които имат работещи системи на здравеопазването, а дългото лечение изисква голям ресурс. Чакаме лятото. Лятото няма да има коронавируси. Слава богу пикът в Китай премина, заяви още проф. Кантарджиев.
Сподели:
ПП, район "Оборище" настояват за бързата смяна на Ярослава Бубнова

ПП, район "Оборище" настояват за бързата смяна на Ярослава Бубнова

Поканата на дипломат, представляващ режим, обвинен във военни престъпления в Украйна и репресии срещу активисти, е не само неприемливо, но и сигнал за липса на основни демократични ценности в институциите, които трябва да защитават обществения интерес

Изпращат обратно в България двамата, обвинени за убийството на 20-годишния Мариян в Кула

Изпращат обратно в България двамата, обвинени за убийството на 20-годишния Мариян в Кула

Обвиняемите по делото за убития Мариян са задържани на 11.03.2025 г. в Чешка република на основание постановления на Окръжната прокуратура във Видин

На протеста задържаха младеж, който пусна заря край историческата сграда на Народното събрание

На протеста задържаха младеж, който пусна заря край историческата сграда на Народното събрание

Протестиращите граждани го освиркаха и обявиха за провокатор. Протестът беше мирен до инцидента с фойерверките.