9 Април, 2026

Проф. Киров: Левицата може да забави връщането на мандата, за да се избегнат избори през септември

Проф. Киров: Левицата може да забави връщането на мандата, за да се избегнат избори през септември

проф. Пламен Киров, снимка: БНР

„Няма никакъв шанс за нов кабинет. Това, което би се реализирало като някакво правителство, ще бъде една много трудна конфигурация“. Това каза бившият конституционен съдия и преподавател по конституционно право проф. Пламен Киров пред БТВ по повод връчването на третия мандат за съставяне на ново правителство. 

Всъщност какво ще се получи – ще се получи правителство, подобно на онова, което ще отиде с вот на недоверие. Политика, която няма да бъде по различна от тази, която беше обявена за неефективна, поради кризите, в които ни вкара предишното правителство. Ще получим малко повече от старото“, уточни професорът.
По думите му има логика в това, президентът Румен Радев да връчи последния мандат на БСП. Според проф. Киров социалистите едва ли ще бавят безкрайно връщането на
мандата – вероятно ще има известно забавяне, за да се избегнат избори през септември.

Сподели:

Коментари (0)

Ново странно проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново странно проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

При евентуално правителство на „Прогресивна България“ с „Възраждане“ и БСП, в София може да се наложи управление тип „Орбан“

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

Инициативата е отворена за всички и е съвместен проект между фондация П.У.Л.С. и Община Перник за подпомагане на уязвимите групи.