Тя каза това по повод проекта на образователното министерство, който, ако бъде приет, предметът „Религия и добродетели“ става задължителен от учебната 2026/2027 г. Идеята е да бъде въведен от 1 клас.
По-добре е да оставят програмите такива каквито са, сподели пред бТВ председателят на Съвета на деканите в Софийския университет проф. Амелия Личева.
Тя каза това по повод новият проект на образователното министерство, който, ако бъде приет, предметът „Религия и добродетели“ ще е задължителен от учебната 2026/2027 г.
В момента знания по религия децата получават с предмети като „Човекът и обществото“ и „Философия“, също при изучаването на старобългарска литература, каза проф. Личева.
При тази политика, която има БПЦ.. не виждам пример, с който да покаже, че трябва да обучава, коментира професорката.
„Тя не осъди агресията в Русия.. Не виждам българската църква да говори на нашия език, на човешкия език“, смята Амелия Личева.
„В никакъв случай няма да се преподава само православие“, направи своя коментар и директорът на столично училище, Данко Калапиш. Искаме да направим децата добри, различните религии в своя генезис са насочени към добрина, каза още той.
Още от България
Най-малко 14 танкера от руския сенчест флот са плавали в български води от началото на годината
Анализираните кораби са определени като рискови заради манипулиране или изключване на системите за автоматична идентификация, чести промени на флагове или собственици, липса на адекватни застраховки и движение към пристанища на авторитарни режими като Русия и Иран
Посланикът на Украйна Олеся Илашчук: Войната не успя да ни пречупи — благодарим на България, че е с нас!
Украйна и световната общност заедно са способни да спрат безумието на военната агресия на русия. Нито един диктатор няма право да прекроява граници с кръв. И нито един народ не трябва да преговаря за това, каква част от своята свобода трябва да пожертва, за да спре най-накрая агресоръ
Радев разкри подробности за заглушителя от Драгалевци и заяви: Край на мутринските времена...
Вече е установено къде е бил монтиран заглушителя за електронни сигнали, кой е собственикът на джипа и имота, където е открито устройството