27 Май, 2026

Проф. Марин Русев: България е в опасна ситуация, не бива да ратифицираме членството в Съвета за мир

Проф. Марин Русев, снимка: скрийншот - Нова ТВ

Страната ни вече е направила няколко важни стъпки, включително по пътя към Шенген, и не може да си позволи да търси „едновременно одобрение от всички“. 

Най-добрият ход за България е документът за присъединяване към Съвета за мир на Донлад Трап изобщо да не бъде ратифициран, макар и да бъде доведен докрай като процедура.

Такава позиция изрази пред Нова ТВ геополитическият анализатор проф. Марин Русев.

По думите му, България е влязла в опасна дипломатическа ситуация.

Той отбеляза, че страната ни вече е направила няколко важни стъпки, включително по пътя към Шенген, и не може да си позволи да търси „едновременно одобрение от всички“. 

Според него подписването на членството ни в Съвета за мир, последвано от отлагане на ратификацията, е рискована стратегия.

Проф Русев посочи, че при подписването на документа „много малко хора са знаели какво пише“. Той определи съдържанието му като проблематично, с „авторитарни правила“. 

Сподели:
Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално

Депутати се разминаха в позициите си за оставката на Сарафов

Депутати се разминаха в позициите си за оставката на Сарафов

Най-безкритичен към решението на бившия и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов да подаде оставка беше народният представител от "Прогресивна България" ген. Румен Миланов

Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци

Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци

Депутати от "Възраждане" обявиха, че са подавали пред година сигнали по този казус и обвиниха институциите в града в опит за придвижване на устройствен план, чрез който да бъде узаконен незаконният строеж

Коментари (0)