И двата по-силни труса в съседката ни са били плитки, затова не са усетени в България
Цяла нощ в страната е имало афтършокови трусове след вчерашните две по-силни земетресения. Това обясни проф. Николай Милошев, Институт по геофизика
И двете земетресения са били плитки - на кратко разстояние, затова не са усетени в България, посочи той.
В днешно време вече разполагаме с много по-качествена апаратура, улавяме много по-слаби земетресения, което преди беше невъзможно, обясни професорът.
Той допълни, че е необходимо в обществото да бъде изградена определена култура на поведение при такъв тип природни бедствия.
За разлика от японците например, при които това е ежедневие, ние нямаме сеизмична култура, способност да не изпадаме в паника, което наистина е трудно, когато земята се люлее под краката ти, изтъкна професорът.
Още от България
Николай Денков: Управляващите заблуждават хората и по темата за американските цистерни
Както се казва - на краката на лъжата са къси и доста бързо истината излиза наяве, метафорично описа ситуацията депутатът от "Продължаваме промяната"
Ивайло Мирчев: Премиерът да каже каква е сделката за самолетите-цистерни и “Лукойл”
Преди Радев, Тръмп беше благодарил и на Орбан, но вижте къде е Орбан сега
Шефът на ВВС с позитивни послания: Само F-16 и МиГ-29 могат да ме отведат на "Дондуков"2
По неговите думи други хора създават наратива, че има аспирации към Президентството и за протокола отбелязва, че излиза в годишен отпуск