Мотивът, с който камионът е спрян, е че "няма лиценз за влизане в София"
Полицията е спряла камиона с техниката, необходима за провеждането на днешния антиправителствен протест. Това потвърди за БГНЕС един от организаторите на протеста - Велислав Минеков.
"Камионът е спрян в района на Горни Богров. Без никакво обяснение номерата му са свалени, и той не може да влезе в София", съобщи Минеков.
Мотивът, с който камионът е спрян, е че "няма лиценз за влизане в София". "Това не е вярно, той има дългогодишен лиценз и той е наличен в КАТ Пътна полиция", съобщи още организаторът на протеста.
На въпрос как си обяснява задържането на камиона точно преди провеждането на протеста, Минеков съобщи, че "това са елементарни форми на отмъщение, които ще вбесят не само София и софиянци, но и цяла България. И ако камионът не дойде тук навреме, ще призова цяла София да излезе на улицата, и го обещавам".
Ако няма начин как да проведем протеста днес, тръгваме и блокираме града, съобщи още Минеков.
Още от Улицата
Отбелязахме 150 години от гибелта на Сава Младенов
На лобното му място в Тетевен – м. Козница, традиционно се проведе възпоменателен митинг всяка година
Евростат: Потребителските цени в България остават най-ниските в ЕС
България остава страната с най-ниски потребителски цени в Европейския съюз през 2025 г., показват данни на Евростат. В същото време страната отчита едни от най-високите темпове на поскъпване на храните и най-висока инфлация в еврозоната, което поставя под въпрос колко дълго ще се запази това ценово предимство.
"Спаси София" атакува решение за изграждане на небостъргач в кв. "Младост"
Борис Бонев, председател на партията, изтъква, че е безобразие да се строи частна сграда върху терен, който практически принадлежи а софиянци