28 Август, 2026

Проф. Мутафчийски: Само у нас има полемика коя ваксина е по-добра

Проф. Мутафчийски: Само у нас има полемика коя ваксина е по-добра
Снимка: Правителствена пресслужба

Вчера във ВМА най-възрастният ваксиниран е бил на 96 години, а най-младият - на 18

На място в село Самуилово община Петрич премиерът Бойко Борисов, здравният министър Костадин Ангелов и председателят на Националният оперативен щаб проф. Венцислав Мутафчийски провериха ваксиниране,  осигурено от мобилен екип. Медици от Центъра за спешна медицинска помощ в София са доставили тази сутрин 150 дози в селския медицински пункт, където те извършват и имунизацията на желаещите, най- възрастният жител на Самуилово на 92 години също е в списъка. 

Проф. Мутафчийски коментира, че хората проявяват зрялост, над 1160 са ваксинираните във ВМА само през вчерашния ден. Най-възрастният е бил на 96 години, а най-младият - на 18 години: 

"Само в България върви такава полемика - коя била по-добрата ваксина. Такова нещо не съществува в цивилизования свят в момента. В Западна Европа никъде не се говори коя е по-добра и каква е по-добра. Те са достатъчно надеждни. В България съществуват, теоретично, 4 милиона, които са незащитени. 4 милиона, нали разбирате, какъв терен има за действие на този вирус", заяви проф. Мутафчийски, предаде bnr.
Сподели:
МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност

МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност

Издаването на паспорти с петгодишна валидност продължава без прекъсване и по установения ред

12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор

12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор

След като са разбили решетките мъжете са се покатерили на гаражна сграда в двора и са успели да преодолеят високата ограда

Радан Кънев: Не се учудвайте на ареста в Струмяни 

Радан Кънев: Не се учудвайте на ареста в Струмяни 

"Там, където няма обществена подкрепа и обществена защита на либералната демокрация, е съвсем естествено да арестуват и журналисти, и активисти, защото "пречат" на властта", пише той 

Коментари (0)