6 Април, 2026

Проф. Олег Йорданов: В историята на САЩ няма явление като Тръмп

Проф. Олег Йорданов: В историята на САЩ няма явление като Тръмп

Доналд Тръмп

"Могат да изкарат, че е направил фалшификация не за да излъже на избори, а да защити семейството си"

"Президентът Тръмп беше нещо много нетипично - няма такъв президент в историята на САЩ." Това казва в интервю за БНР проф. Олег Йорданов, който преподава физика и математика в САЩ.

По думите му, Тръмп има абсолютно твърди привърженици, които ще го подкрепят във всяко едно отношение. Той е на първо място измежду републиканците, които ще се кандидатират за президент за изборите през 2024 г., пояснява Йорданов.

"В България ще останат твърди привърженици на Тръмп. Такива ще има и в Америка. В известен смисъл, Америка ни настигна, не ние настигнахме Америка." - отбелязва той.

Йорданов прави ретроспекция на скандалите около бившия американски президент в контекста на днешните дела срещу него.

"Тръмп е обвинен, че е фалшифицирал бизнес документи. По законите на щата Ню Йорк това не би трябвало да е углавно престъпление. Би станало углавно, ако с тези си действия Доналд Тръмп се е опитал да прикрие друго престъпление. Обвинението все още не казва достатъчно ясно какво има предвид. Това ще стане ясно в процеса на делото, нас ни чакат още много интересни разкрития. Следващото заседание на съда е за декември тази година." - коментира той.

"Могат да изкарат, че Тръмп е направил цялата тази фалшификация не за да излъже на избори, а да защити семейството си. Тогава не би бил виновен." - уточнява проф. Йорданов.  

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Москва предоставя чувствителна информация на Техеран за израелската енергийна инфраструктура на фона на нарастващото напрежение в Близкия изток и риска от нова ескалация

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

По същото време на посещение в Сирия е и турският външен министър Хакан Фидан

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Унгария обвини Украйна за осуетения саботаж на газопровод в Сърбия, докато Киев отхвърли твърденията и ги определи като провокация на Москва на фона на енергийната криза в Европа